Agata Śliwińska
+48 882 193 804

FOTOBAŚNIE OD KUCHNI

Autor
Agata Śliwińska
Ilustracje
ołówek, akwarela, fotoshop CC
Treść
tekst autorski, rymowana bajka
Zdjęcia
14 zdjęć dziecka, od Zamawiającego
misja

Fotobaśnie to połączenie oryginalnej historii, pięknych ilustracji i postaci dziecka. Ilustrowane baśnie odgrywają ogromny wpływ na rozwój wyobraźni dziecka, pomagają pobudzać kreatywność, ćwiczą pamięć, ułatwiają zapamiętywanie nowych słów. Wierzymy, że umieszczając dziecko w roli głównego bohatera ułatwiamy mu start w naukę, wspieramy jego rozwój i zachęcamy do powracania do książki. Bohaterowie Fotobaśni są zawsze przyjacielscy a dziecko im pomaga, ucząc się podstawowych wartości.

hISTORIA

Szukając prezentu dla córeczki mojej przyjaciółki, szukałam czegoś, co z nią zostanie. Chciałam podarować jej trochę rozwijającej frajdy, a jednocześnie coś wartościowego dla całej rodziny. Tak zrodził się pomysł na pierwszą Fotobaśń – rymowaną opowieść o zgubionym pingwinku, któremu pomaga dziewczynka i jej rodzice. Chciałabym aby więcej dzieci dostało taki prezent.

AUTOR

Agata Śliwińska, autorka tekstów i ilustracji Fotobaśni zajmuje się malarstwem i grafiką komputerową. Uwielbia zwłaszcza Lisy – jej prace można znaleźć na stronie agsliw.pl

Ilustracje96%
0%
Treść100%
0%
zjedzona czekolada67%
0%
zadowolenie dziecka100%
0%

JAK POWSTAJĄ FOTOBAŚNIE?

T

worzenie Fotobaśni to bardzo czasochłonny proces. Każdą baśń Autor Fotobasni musi najpierw wymyślić. Liczy się pomysł. W poszukiwaniu odpowiedniej treści bardzo pomocne są kluczowe elementy – co dziecko lubi robić, jakie zwierzątko lubi, może ma swoją ulubioną maskotkę, kolor, łakoć, czy ma pupila itd. Po zebraniu tych elementów można się zabierać za wymyślanie. Mózg najlepiej pracuje w ruchu, więc najlepsze pomysły przychodzą na spacerze, basenie lub rowerowej przejażdżce z Mężem. Kiedy treść nareszcie się objawi, można zacząć rymować.

Ważne jest aby dobierać słowa tak, by tworzyły jakiś ciąg skojarzeniowy w dziecięcym umyśle, dzięki czemu łatwiej je zapamiętają.

Gdy jest już rymowany tekst – czas na ilustracje. Autor Fotobasni także maluje i tworzy. Najpierw szkice bohaterów, potem przelanie ich na wysokiej gramatury papier. Używam akwareli do namalowania postaci oraz wszystkich elementów tła. Następnie skanuję wszystko i zaczynam zabawę w programie fotoshop. Dzięki temu mam pełną kontrolę nad jakością, rozdzielczością i kolorami. Nie wspominając o dokańczaniu ilustracji i dodawaniu do nich ubogacających elementów. Kiedy ilustracje są gotowe – można wstawiać zdjęcia dziecka – najpierw wycinam tło z każdego, retuszuję krawędzie, i odpowiednio podstawiam do każdej planszy. Potem już tylko wydruk i gotowe.

Trochę to trwa, ale to bardzo satysfakcjonujące zajęcie:)

1
Wywołanie kreatywnej burzy w mózgu, zjedzenie min. 3 czekolad, szkice zostawiane wszędzie.
2
Rower, basen, rower, potem już tylko biurko, biurko, biurko.
3
Farbka-Fotoszop-Drukarka. Finisz we wspaniałym stylu.
Nasze Fotobaśnie

To nie wklejanie jedynie twarzy dziecka w gotowe plansze pozbawione treści.

Fotobaśnie to stworzenie prawdziwej baśni, z rymowanym autorskim tekstem, barwnymi ilustracjami i przyjaznymi bohaterami, a przede wszystkim z Twoim dzieckiem w roli głównej.

14 plansz rozłożonych na 28 stron książki – na każdym zdjęcie Twojego Dziecka.

Fotobaśnie to piękny prezent i wspaniała pamiątka dla całej rodziny.

Zamówienia

Fotobaśnie można zamówic w dwóch wariantach:

  1. Wybrać baśń spośród projektów gotowych – w takim wypadku zmieniamy imię oraz podkładamy fotografie Dziecka do gotowych scen. Baśnie są w całości do obejrzenia na stronie, co może ułatwić wybór zdjęć – ważne by Dziecko było w zblizonych pozycjach i w miarę jednolitym ubraniu.
  2. Zamówić dedykowaną Fotobaśń, którą stworzymy dla Ciebie od podstaw. W budowaniu scenariusza pomocne będą informację o ulubionych zwierzetach Dziecka, ulubionych bohaterach, miejscach kolorach.  W tym wariancie do basni możemy wprowadzić także rodzeństwo Dzieci, a także stworzyć tekst dwujęzyczny!
Klienci mówią
Wiola

właśnie doszła paczka. Jestem zachwycona!! No cudo. Aż żałuję, że nie dałam Witkowi na zdjęciach mamy, bo on ma teraz eta bardzo tatowy i mama jest ta zła. 😉 Książki naprawdę boskie.

Iza

Paczka dzisiaj dotarła i… Jestem szczerze wzruszona zawartością! Cała przesyłka wygląda pięknie, a książka jest po prostu cudowna.

Wiesia

Książka super. Bardzo podoba się i mi i mężowi. Myślę, że dziewczynki tez będą oczarowane widząc się w historii z Misiem. Zdjęcia świetnie dobrane do ilustracji. Wszystko pięknie się zgrywa. Po prostu rewelacja. Do tego pięknie opakowana. Prawdziwy profesjonalizm.