Agata Śliwińska
+48 882 193 804

Jakie zdjęcia wysłać?

Ile zdjęć wysłać?

Dla jednego dziecka: minimum 15, maksymlanie 30 zdjęć.

Dla Dwójki rodzeństwa: minimum 30, maksymalnie 40 zdjęć.

Jaka jakość?

Rodzielczość: Im większa tym lepsza. Optymalna byłaby  2480 x 3508 px. Czyli zdjęcia z nawet najtańszych aparatów cyfrowych.

Nie wymagam specjalistycznego oświetlenia, ani efektów specjalnych – od tego mamy nasze Studio:) Zdjęcia nie wymagają zaawansowanych umiejętności fotograficznych, wystarczy wziąć aparat (lub lepszy smartfon) na godzinny spacer po parku:) Ważne, aby zdjęcia nie były rozmazane, rozmyte czy poruszone.

Co na zdjęciach?

Oczywiście Dzieci. Zdjęcia powinny być z jednego okresu, np. 4-latek powinien być 4-latkiem wszędzie, ponieważ fabuła dotyczy jednego popołudnia. Ubranie nie musi być takie samo, wystarczy że będzie zbliżone.
Proszę nie wysyłać natomiast zdjęć „mieszanych” – 2 z kąpieli, 3 ze ślubu Cioci Marzeny, 1 z parku, 1 czarnobiałe, 2 z chrztu 5 lat temu i jedno ciążowe usg – to nie jest fotoksiążka, ani fotoalbum, a FotoBaśń do czytania przed snem z akcją składającą się z początku, środka i zakończenia 🙂

W grę wchodzą także zdjęcia z rodzicami, dziadkami, opiekunami  jak najbardziej. Zawsze chętnie dodaję opiekunów do rozkładówek, dzięki czemu Dzieci jeszcze chętniej angażują się w lekturę, rozpoznając bliskie im osoby. A po latach osobiste FotoBaśnie będą przepiękną pamiątką. 🙂

Pozycje Dzieci

Nie narzucam pozycji, to zdjęcia tworzą Fotobaśnie, a nie odwrotnie. Ważne, aby zdjęcia były urozmaicone pod kątem zbliżeń – kilka ujęć twarzy z bliska, kilka kadrów całości postaci dziecka w różnych pozycjach – jak skacze (np. na skakance), stoi (np. z lodami), siedzi (np. u Taty na kolanach), zdjęcia z huśtawki. Dobrze miec też urozmaicone wyrazy twarzy – skupienie, uśmiech, wygłupy itp.  Bardzo ważne jest to, żeby  dzieci powinny być dobrze widoczne, nie osłonięte, nie rozmazane.

Jak wysłać?

Zdjęcia proszę spakować do folderu .zip i przesłać na adres studio@fotobasnie.pl, jeśli plik będzie za duży proszę przesłać je za pomocą serwera wetransfer.com – darmowa, prościutka platforma do szyfrowanego i bezpiecznego udostępniania plików, proszę wpisać mój adres w pasek „odbiorca”. Folder .zip proszę zatytułować Iminiem/imionami i nazwiskiem dzieci (nazwisko nie pada w książce, ale to ułatwi identyfikację):)

Jak zamawiać?

Prosimy zamawiać FotoBaśnie wyłącznie korzystając z naszego formularza zamówieniowego: